'Community', 'Mad Men' Top Inaugural PAAFTJ Television Awards Nominations

Categories: Network TV Press Releases

Written By

June 14th, 2012

via press release:

"Community", "Mad Men" top inaugural PAAFTJ

Television Awards nominations

The NBC comedy and the AMC drama lead their fields with ten and eight nominations in the first edition of the award; other nominees include period miniseries, late night programs, and animated shows.

The Pan-American Association of Film & Television Journalists (PAAFTJ), a newly founded organization representing over 500 journalists from all across the Americas, has today announced nominations for the inaugural edition of the PAAFTJ Television Awards, honoring the finest achievement in US television programming in the 2011/12 TV season. The winners of the PAAFTJ Television Awards will be announced on July 8, 2012.

Nominations were spread across a total of 85 shows from all major broadcast networks plus 15 cable channels and two British networks. Leading the list is the NBC comedy "Community" with 10 nominations, followed by ABC's "Modern Family" with 9. In the drama field, AMC's "Mad Men" and Showtime new show "Homeland" lead with 8 nominations each. Other multiple nominees this year include FX animated series "Archer" and HBO period miniseries "Hemingway & Gellhorn", among others.

The full list of nominees for the 1st PAAFTJ Television Awards is as follows:

BEST DRAMA SERIES
“Awake” NBC
Boardwalk Empire HBO
“Boss” Starz
Breaking Bad AMC
Fringe Fox
“Game of Thrones” HBO
Homeland Showtime
“House” Fox
Justified FX
Mad Men AMC

BEST COMEDY SERIES
30 Rock NBC
Community NBC
Cougar Town ABC
Curb Your Enthusiasm HBO
Happy Endings ABC
Louie FX
The Middle ABC
Modern Family ABC
“Parks and Recreation” NBC
“Veep” HBO

BEST MINISERIES OR TV MOVIE
American Horror Story FX
“Game Change” HBO
“Hatfields & McCoys” History Channel
“Hemingway & Gellhorn” HBO
“The Hour” BBC
“Sherlock” BBC

BEST ANIMATED SERIES
Adventure Time Cartoon Network
“The Amazing World of Gumball” Cartoon Network
Archer FX
“Bob’s Burgers Fox
Family Guy Fox
“The Legend of Korra” Nickelodeon
“Mad” Cartoon Network
Regular Show Cartoon Network
South Park Comedy Central
“Star Wars: The Clone Wars Cartoon Network

BEST VARIETY SERIES
Conan TBS
“The Daily Show with Jon Stewart” Comedy Central
“Jimmy Kimmel Live!” ABC
“The Late Late Show with Craig Ferguson” CBS
“Late Night with Jimmy Fallon” NBC
Saturday Night Live NBC

BEST DIRECTING FOR A DRAMA SERIES
Boardwalk Empire Allen Coulter for “Under God’s Power She Flourishes”
“Boss” Gus Van Sant for “Listen”
“Downton Abbey” Ashley Pearce for “Episode One”
“Game of Thrones” Neil Marshall for “Blackwater”
Homeland Michael Cuesta for “Pilot”
Mad Men Jennifer Getzinger for “A Little Kiss”

BEST DIRECTING FOR A COMEDY SERIES
30 Rock Beth McCarthy Miller for “Live From Studio 6H”
Community Tristam Shapeero for “Pillows and Blankets”
Modern Family James Bagdonas for “Disneyland”
“Parks and Recreation” Amy Poehler for “The Debate”
Suburgatory Alex Hardcastle for “Thanksgiving”
“Veep” Armando Ianucci for “Baseball”

BEST DIRECTING FOR A MINISERIES OR TV MOVIE
American Horror Story Ryan Murphy
“Game Change” Jay Roach
“Great Expectations” Brian Kirk
“Hatfields & McCoys” Kevin Reynolds
“Hemingway & Gellhorn” Philip Kaufman
“Titanic” Jon Jones

BEST DIRECTING FOR AN ANIMATED SERIES
Adventure Time Larry Leichliter for “Fionna and Cake/What Was Missing”
“The Amazing World of Gumball” Ben Marsaud for “The Microwave/The Meddler”
Archer Adam Reed for “Space Race”
“The Legend of Korra” Joaquim dos Santos & Ki Hyun Ryu for “Welcome to Republic City”
“The Simpsons Matthew Nastuk for “At Long Last Leave”
“Star Wars: The Clone Wars Brian Kalin O’Connel for “Slaves of the Republic”

BEST LEAD ACTOR IN A DRAMA SERIES
Bryan Cranston for “Breaking Bad” (Episode: “Crawl Space”)
Kelsey Grammer for “Boss” (Episode: “Swallow”)
Jason Isaacs for “Awake” (Episode: “Say Hello to My Little Friend”)
Hugh Laurie for “House” (Episode: “Everybody Dies”)
Damian Lewis for “Homeland” (Episode: “Representative Brody”)
Timothy Olyphant for “Justified” (Episode: “Slaughterhouse”)

BEST LEAD ACTOR IN A COMEDY SERIES
Alec Baldwin for “30 Rock” (Episode: “Live From Studio 6H”)
Louis C.K. for “Louie” (Episode: “Come On, God”)
Garret Dillahunt for “Raising Hope” (Episode: “Kidnapped”)
Larry David for “Curb Your Enthusiasm” (Episode: “Palestinian Chicken”)
Joel McHale for “Community” (Episode: “Contemporary Impressionists”)
Jim Parsons for “The Big Bang Theory” (Episode: “The Friendship Contraction”)

BEST LEAD ACTOR IN A MINISERIES OR TV MOVIE
Kevin Costner for “Hatfields & McCoys”
Benedict Cumberbatch for “Sherlock”
Idris Elba for “Luther”
Woody Harrelson for “Game Change”
Bill Nighy for “Page Eight”
Clive Owen for “Hemingway & Gellhorn”

BEST LEAD ACTRESS IN A DRAMA SERIES
Claire Danes for “Homeland” (Episode: “The Vest”)
Ginnifer Goodwin for “Once Upon A Time” (Episode: “Snow Falls”)
Julianna Margulies for “The Good Wife” (Episode: “Blue Ribbon Panel”)
Elisabeth Moss for “Mad Men” (Episode: “The Other Woman”)
Katey Sagal for “Sons Of Anarchy” (Episode: “Hands”)
Anna Torv for “Fringe” (Episode: “One Night in October”)

BEST LEAD ACTRESS IN A COMEDY SERIES
Zooey Deschanel for “New Girl” (Episode: “Pilot”)
Lena Dunham for “Girls” (Episode: “All Adventurous Women Do”)
Patricia Heaton for “The Middle” (Episode: “Thanksgiving III”)
Julia Louis-Dreyfus for “Veep” (Episode: “Nicknames”)
Melissa McCarthy for “Mike & Molly” (Episode: “Bachelor/Bachelorette”)
Amy Poehler for “Parks and Recreation” (Episode: “I’m Leslie Knope”)

BEST LEAD ACTRESS IN A MINISERIES OR TV MOVIE
Patricia Clarkson for “Five”
Nicole Kidman for “Hemingway & Gellhorn”
Melissa Leo for “The Space Between”
Julianne Moore for “Game Change”
Emma Thompson for “The Song of Lunch”
Emily Watson for “Appropriate Adult”

BEST WRITING FOR A DRAMA SERIES
“Awake” Kyle Killen for “Pilot”
Breaking Bad George Mastras & Sam Catlin for “Crawl Space”
“Homeland” Alex Gansa & Howard Gordon & Chip Johannessen for “Marine One”
“House” David Shore, Peter Blake & Eli Attie for “Everybody Dies”
“Mad Men” Matthew Weiner for “Lady Lazarus”
Smash Theresa Rebeck for “Pilot”

BEST WRITING FOR A COMEDY SERIES
30 Rock Robert Carlock & Vali Chandrasekaran for “Murphy Brown Lied to Us”
“Community” Chris McKenna for “Remedial Chaos Theory”
“The Increasingly Poor Decisions of Todd Margaret” David Cross & Shaun Pye & Mark Chappell for “Conclusion”
Louie Louis C.K. for “Duckling”
“Veep” Armando Ianucci & Simon Blackwell for “Fundraiser”
“Wilfred” David Zuckerman for “Identity”

BEST WRITING FOR A MINISERIES OR TV MOVIE
“Appropriate Adult” Neil McKay
“Game Change” Danny Strong
“Hemingway & Gellhorn” Jerry Stahl & Barbara Turner
“The Hour” Abi Morgan
“Page Eight” David Hare
“Sherlock” Steven Moffat & Steve Thompson & Mark Gatiss

BEST WRITING FOR AN ANIMATED SERIES
Archer Adam Reed for “Bloody Ferlin”
“Bob’s Burgers Nora Smith for “Beefsquatch”
Family Guy Mark Hentemann for “Back to the Pilot”
“The Penguins of Madagascar” Bill Motz & Bob Roth for “Operation: Big Blue Marble”
Regular Show Benton Connor & Hilary Florido for “Weekend at Benson’s”
South Park Trey Parker for “1%”

BEST WRITING FOR A VARIETY SERIES
Conan TBS
“The Colbert Report Comedy Central
“The Daily Show with Jon Stewart” Comedy Central
“The Late Late Show with Craig Ferguson” CBS
“Late Night with Jimmy Fallon” NBC
Saturday Night Live NBC

BEST SUPPORTING ACTOR IN A DRAMA SERIES
Peter Dinklage for “Game of Thrones” (Episode: “Garden of Bones”)
Giancarlo Esposito for “Breaking Bad” (Episode: “Hermanos”)
Vincent Kartheiser for “Mad Men” (Episode: “Signal 30”)
John Noble for “Fringe” (Episode: “Worlds Apart”)
Nick Nolte for “Luck” (Episode: “Ace Pitches a Deal”)
Michael Pitt for “Boardwalk Empire” (Episode: “To The Lost”)

BEST SUPPORTING ACTOR IN A COMEDY SERIES
Ty Burrell for “Modern Family” (Episode: “Disneyland”)
Tony Hale for “Veep” (Episode: “Baseball”)
Nick Offerman for “Parks and Recreation” (Episode: “Ron and Tammys”)
Danny Pudi for “Community” (Episode: “Virtual Systems Analysis”)
Jim Rash for “Community” (Episode: “Documentary Filmmaking: Redux”)
James Van Der Beek for “Don’t Trust The B--- in Apartment 23” (Episode: “Making Rent”)

BEST SUPPORTING ACTOR IN A MINISERIES OR TV MOVIE
Ralph Fiennes for “Page Eight”
Martin Freeman for “Sherlock”
Ed Harris for “Game Change”
Martin Landau for “Have a Little Faith”
Tony Shaloub for “Hemingway & Gellhorn”
Ray Winstone for “Great Expectations”

BEST SUPPORTING ACTRESS IN A DRAMA SERIES
Christina Hendricks for “Mad Men” (Episode: “Mystery Date”)
Anjelica Huston for “Smash” (Episode: “The Coup”)
Kathryn Joosten for “Desperate Housewives” (Episode: “Finishing the Hat”)
Regina King for “Southland” (Episode: “Wednesday”)
Lana Parrilla for “Once Upon A Time” (Episode: “The Thing You Love Most”)
Maggie Smith for “Downton Abbey” (Episode: “Episode One”)

BEST SUPPORTING ACTRESS IN A COMEDY SERIES
Julie Bowen for “Modern Family” (Episode: “Little Bo Bleep”)
Diane Ladd for “Enlightened” (Episode: “Consider Helen”)
Busy Philipps for “Cougar Town” (Episode: “Down South”)
Eden Sher for “The Middle” (Episode: “The Concert”)
Sofia Vergara for “Modern Family” (Episode: “Egg Drop”)
Kristen Wiig for “Saturday Night Live” (Episode: “Mick Jagger”)

BEST SUPPORTING ACTRESS IN A MINISERIES OR TV MOVIE
Gillian Anderson for “Great Expectations”
Ellen Burstyn for “Coma”
Judy Davis for “Page Eight”
Jessica Lange for “American Horror Story
Sarah Paulson for “Game Change”
Lara Pulver for “Sherlock”

BEST VOICE ACTOR IN AN ANIMATED SERIES
Jeff Bennett for “The Penguins of Madagascar” (Episode: “Loathe at First Sight”)
H. Jon Benjamin for “Archer” (Episode: “Skin Game”)
Jeremy Irons for “The Simpsons” (Episode: “Moe Goes from Rags to Riches”)
Daran Norris for “The Fairly OddParents” (Episode: “Timmy’s Secret Wish”)
Neil Patrick Harris for “Adventure Time” (Episode: “Fionna and Cake”)
J. G. Quintel for “Regular Show” (Episode: “Eggcellent”)

BEST VOICE ACTRESS IN AN ANIMATED SERIES
Lady Gaga for “The Simpsons” (Episode: “Lisa Goes Gaga”)
Judy Greer for “Archer” (Episode: “The Limited”)
Katey Sagal for “Futurama” (Episode: “Yo Leela Leela”)
Kristen Schaal for “Bob’s Burgers” (Episode: “The Belchies”)
Tara Strong for “The Fairly OddParents” (Episode: “Timmy’s Secret Wish”)
Jessica Walter for “Archer” (Episode: “The Man From Jupiter”)

BEST GUEST ACTOR IN A DRAMA SERIES
Jere Burns for “Justified” (Episode: “Slaughterhouse”)
Giancarlo Esposito for “Once Upon A Time” (Episode: “Fruit of the Poisonous Tree”)
Michael Gambon for “Luck” (Episode: “Ace Meets with a Colleague”)
Robert Morse for “Mad Men” (Episode: “Christmas Waltz”)
Matthew Perry for “The Good Wife” (Episode: “Blue Ribbon Panel”)
Jeffrey Wright for “House” (Episode: “Nobody’s Fault”)

BEST GUEST ACTOR IN A COMEDY SERIES
Bobby Cannavale for “Modern Family” (Episode: “Send Out the Clowns”)
Jimmy Fallon for “Saturday Night Live” (Episode: “Jimmy Fallon/Michael Bublé”)
John Goodman for “Community” (Episode: “Advanced Gay”)
Jon Hamm for “30 Rock” (Episode: “Live From Studio 6H”)
Michael J. Fox for “Curb Your Enthusiasm” (Episode: “Larry vs. Michael J. Fox”)
Justin Long for “New Girl” (Episode: “Bad in Bed”)

BEST GUEST ACTRESS IN A DRAMA SERIES
Joan Allen for “Luck” (Episode: “Ace and Claire Tour a Horse Farm”)
Loretta Devine for “Grey’s Anatomy” (Episode: “Hope for the Hopeless”)
Louise Fletcher for “Shameless” (Episode: “Parenthood”)
Lucy Liu for “Southland” (Episode: “Fallout”)
Bernadette Peters for “Smash” (Episode: “The Workshop”)
Uma Thurman for “Smash” (Episode: “The Movie Star”)

BEST GUEST ACTRESS IN A COMEDY SERIES
Kathy Bates for “Two and a Half Men” (Episode: “Why We Gave Up Women”)
Whoopi Goldberg for “Glee” (Episode: “Choke”)
Kathryn Hahn for “Parks and Recreation” (Episode: “Campaign Shake-Up”)
Melissa McCarthy for “Saturday Night Live” (Episode: “Melissa McCarthy/Lady Antebellum”)
Chlöe Moretz for “30 Rock” (Episode: “Standards and Practices”)
Katy Perry for “Raising Hope” (Episode: “Single White Female Role Model”)

BEST CAST IN A DRAMA SERIES
“Breaking Bad” Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Giancarlo Esposito, Jonathan Banks; casting by Sharon Bialy & Sherry Thomas
“Downton Abbey” Hugo Bonneville, Jessica Brown Findlay, Laura Carmichael, Jim Carter, Brendan Coyle, Michelle Dockery, Siobhan Finneran, Joanne Froggatt, Thomas Howes, Rob James-Collier, Phyllis Logan, Elizabeth McGovern, Sophie McShera, Lesley Nicol, Amy Nuttall, Maggie Smith, Dan Stevens, Penelope Wilton; casting by Jill Trevellick
“Game of Thrones” Peter Dinklage, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Emilia Clarke, Aidan Gillen, Iain Glen, Kit Harington, Charles Dance, Liam Cunningham, Isaac Hempstead-Wright, Richard Madden, Sophie Turner, Maisie Williams, Jack Gleeson, Alfie Allen, John Bradley, Rory McCann, Natalie Dormer, Stephen Dillane, Carice van Houten, James Cosmo, Sibel Kekilli, Jerome Flynn, Conleth Hill; casting by Nina Gold & Robert Sterne
“Homeland” Claire Danes, Damian Lewis, Morena Baccarin, David Harewood, Diego Klattenhoff, Jackson Pace, Morgan Saylor, Mandy Patikin; casting by Judy Henderson
“Luck” Dustin Hoffman, Dennis Farina, John Ortiz, Richard Kind, Kevin Dunn, Ian Hart, Ritche Coster, Jason Gedrick, Kerry Condon, Gary Stevens, Tom Payne, Jill Hennessy, Nick Nolte, Michael Gambon, Ted Levine; casting by Rebecca Mangieri & Wendy Weidman
Smash Debra Messing, Jack Davenport, Katharine McPhee, Christian Borle, Megan Hilty, Anjelica Huston, Raza Jeffrey, Brian D’Arcy James, Jaime Cepero; casting by Tiffany Little Canfield & Bernard Telsey

BEST CAST IN A COMEDY SERIES
“Community” Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Yvette Nicole Brown, Alison Brie, Donald Glover, Jim Rash, Ken Jeong, Chevy Chase; casting by Dava Waite & Juel Bestrop
Cougar Town Courteney Cox, Christa Miller, Busy Philipps, Dan Byrd, Josh Hopkins, Ian Gomez, Brian Van Holt; casting by Debby Romano & Brett Benner
“Girls” Lena Dunham, Allison Williams, Adam Driver, Jemima Kirke, Zosia Mamet, Christopher Abbott, Alex Carpovsky; casting by Jennifer Euston
Happy Endings Eliza Coupe, Elisha Cuthbert, Zachary Knighton, Adam Pally, Damon Wayans Jr., Casey Wilson; casting by Susan Vash
“Modern Family” Ed O’Neil, Sofia Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter; casting by Jeff Greenberg
“Veep” Julia Louis-Dreyfus, Anna Chlumsky, Reid Scott, Sufe Bradshaw, Tony Hale, Timothy Simons, Matt Walsh; casting by Allison Jones

BEST CAST IN A MINISERIES OR TV MOVIE
American Horror Story Dylan McDermott, Connie Britton, Taissa Farmiga, Jessica Lange, Evan Peters, Denis O’Hare; casting by Eric Dawson & Carol Kritzer & Robert J. Ulrich
“Game Change” Julianne Moore, Woody Harrelson, Ed Harris, Ron Livingston, Sarah Paulson, Peter MacNicol, Tiffany Thornton, Jamey Sheridan, Alex Hyde-White, Melissa Farman, Brian d’Arcy James, Bruce Altman; casting by Kathleen Chopin & Richard Hicks & David Rubin
“Hatfields & McCoys” Kevin Costner, Bill Paxton, Matt Barr, Tom Berenger, Powers Boothe, Andrew Howard, Jena Malone, Sarah Parish, Lindsay Pulsipher, Ronan Vibert, Joe Absolom, Noel Fisher, Boyd Holbrook, Tom McKay, Mare Winningham; casting by Fern Champion & Laura Grosu & Amy Hubbard
“Hemingway & Gellhorn” Nicole Kidman, Clive Owen, Rodrigo Santoro, Robert Duvall, Connie Nielsen, Parker Posey, Molly Parker, Tony Shalhoub, David Strathairn, Jeffrey Jones, Mark Pellegrino, Lars Ulrich, Diane Baker, Brooke Adams, Santiago Cabrera; casting by Victoria Thomas
“Page Eight” Bill Nighy, Rachel Weisz, Tom Hughes, Michael Gambon, Judy Davis, Ralph Fiennes, Saskia Reeves, Felicity Jones; casting by Fiona Weir
“Sherlock” Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves, Loo Brealey, Mark Gatiss, Andrew Scott, Vinette Robinson, Jonathan Aris, Lara Pulver, Russell Tovey; casting by Kate Rhodes James

BEST PRODUCTION DESIGN IN A DRAMA SERIES
Boardwalk Empire Bill Groom for “21”
“Downton Abbey” Donal Woods for “Episode One”
“Game of Thrones” Gemma Jackson for “Garden of Bones
“Mad Men” Dan Bishop for “A Little Kiss”
Pan Am Bob Shaw for “1964”
“Smash” Cabot McMullen for “Bombshell”

BEST PRODUCTION DESIGN IN A COMEDY SERIES
“Community” Denise Pizzini “Virtual Systems Analysis”
The Middle Randy Ser for “The Map”
“Modern Family” Richard Berg for “Tableau Vivant”
Raising Hope John Zachary for “Sabrina’s New Jimmy”
Suburgatory Joseph P. Lucky for “Pilot”
“Veep” Laura Ballinger for “Tears”

BEST PRODUCTION DESIGN IN A MINISERIES OR TV MOVIE
“American Horror Story” Mort Worthington
“Great Expectations” David Roger
“Hatfields & McCoys” Derek R. Hill
“Hemingway & Gellhorn” Geoffrey Kirkland
“The Hour” Eve Stewart
“Titanic” Rob Harris

BEST CINEMATOGRAPHY IN A DRAMA SERIES
Boardwalk Empire Jonathan Freeman for “21”
“Boardwalk Empire” David Franco for “To The Lost”
“Downton Abbey” Nigel Willoughby for “Episode Seven”
“Luck” John L. Grillo for “Two Prized Colts Go Head-to-Head”
Pan Am John Lindley for “Pilot”
The Walking Dead Rohn Schmidt for “Pretty Much Dead Already”

BEST CINEMATOGRAPHY IN A COMEDY SERIES
Bored to Death Vanja Cernjul for “Forget the Herring”
Californication Michael Weaver for “Hell Ain’t a Bad Place To Be”
“Girls” Matthew J. Santo for “Welcome to Bushwick AKA The Crackcident”
“Veep” Jay Feather for “Baseball”
Weeds Steven H. Smith for “Cats! Cats! Cats!”
“Wilfred” Brad Lipson for “Anger”

BEST CINEMATOGRAPHY IN A MINISERIES OR TV MOVIE
“American Horror Story” John B. Aronson & Michael Goi
“Firelight” Frank Prinzi
“Great Expectations” Florian Hoffmeister
“Page Eight” Martin Ruhe
The River John R. Leonetti
“Titanic” Adam Suschitzky

BEST EDITING IN A DRAMA SERIES
“Awake” Jordan Goldman & Paul Trejo for “Pilot”
“Boardwalk Empire” Tim Streeto for “To The Lost”
“Breaking Bad” Skip MacDonald for “Face Off
“Homeland” Jordan Goldman & David Latham for “Pilot”
Justified Keith Henderson for “The Devil You Know”
Person Of Interest Ray Daniels for “Firewall”

BEST EDITING IN A COMEDY SERIES
“30 Rock” Ken Eluto for “Queen of Jordan 2: The Mystery of the Phantom Pooper”
“Community” Jeff Hall for “Pillows and Blankets”
Cougar Town John Michel for “Ways to be Wicked”
Curb Your Enthusiasm Steve Rasch for “Palestinian Chicken”
“Modern Family” Ryan Case for “Aunt Mommy”
“Parks and Recreation” John M. Valerio & Ivan Victor for “The Debate”

BEST EDITING IN A MINISERIES OR TV MOVIE
“Game Change” Lucia Zucchetti
“Great Expectations” Guy Bensley & Victoria Boydell
“Hemingway & Gellhorn” Walter Murch
“The Hour” Gareth C. Scales & Xavier Russell & Nick Arthurs & Paul Machliss
“Luther” Tania Reddin & Katie Weiland & Victoria Boydell
“Sherlock” Charlie Phillips

BEST MAIN TITLE THEME MUSIC
“Great Expectations” BBC
“Homeland” Showtime
“The Hour” BBC
“Magic City” Starz
The Secret Circle The CW
Touch Fox

BEST MAIN TITLE DESIGN
“American Horror Story” FX
“Boss” Starz
NYC 22 CBS
“The Hour” BBC
“Magic City” Starz
“Great Expectations” BBC

 
  • forg

    Glad to see some love for The Middle

  • Marcos

    this is like a dream awards

  • Chris

    I hope Community is nominated for Outstanding Comedy Series at the Emmys! Sure deserves it!

  • kika07

    Sherlock the game is on !!! :-)Go up to win!

© 2014 Tribune Digital Ventures